Kripto Para
Kripto Para

Peru, Kripto Varlıklara Ait Yasa Tasarısını Kongre’ye Sundu

Peru, kripto varlıklara yasal bir taban sağlamayı amaçlayan yasa tasarısını Kongre’ye sundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto varlıklar için bir düzenleyici çerçeve hazırlığında olan ülkeler ortasında Peru da katıldı. Peru yasama organının resmi internet sitesinde yer alan dokümana nazaran, kripto varlıklara ait yasal bir çerçeve sağlayacak olan yasa tasarısı Peru Kongre’sine sunuldu. Resmi olarak “Kripto Varlıkların Ticarileştirilmesi için Çerçeve Yasası” olarak bilinen teşebbüs, siyasetçi José Elías Ávalos tarafından tanıtıldı.

Ávalos tasarının emelini, öbür şeylerin yanı sıra Bitcoin alım satım platformları ve dijital cüzdanlar üzere kripto varlık hizmetleri sağlayan kuruluşları düzenlemek olarak açıkladı.

Tasarı ayrıyeten, ekosistem ilişkili hizmet sağlayıcılarının faaliyetleri için operasyonel standartlar belirleme gereksinimine ve kuşkulu süreçler hakkında ise Finansal İstihbarat Birimi’ni bilgilendirme gereğine dikkat çekiyor. Ek olarak kripto ile alakalı şirketlerin ülkenin Bankacılık ve Sigortacılık Müfettişliği’ne kayıtlı olması isteniyor. 

Peru, kripto varlıkların kullanımında önde gelen ülkelerden biri. Ülke, son yıllarda Bitcoin’in benimsenmesinde %600 üzere devasa bir oranda artış yaşadı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler