Kripto Para
Kripto Para

Poloniex ve Bittrex, Toplu Davada Tether’e Katıldı

Poloniex ve Bittrex avukatları, Roche Freedman‘ın toplu davadan çıkarılması için mahkemeye taleplerini ilettiler.

Roche Freedman‘ın kurucu ortağı Kyle Roche, bir dizi sızdırılmış videonun Ava Labs ile ilişkisinin sorgulanmasının ardından Tether toplu davasından çekilmek için başvuruda bulundu.

Bittrex ve Poloniex’in Avukatı Roche Freedman İçin Talepte Bulundu

Poloniex ve Bittrex’in avukatları açılan toplu davada Roche Freedman’ın davadan çıkarılması için talebini mahkemeye iletti.

Bitfinex ve Tether kısa süre önce, Kyle Roche’u hedef alan bir olayın ardından Roche Freedman’ın davadan çıkarılmasını talep eden bir mektup gönderdi. Yeni yaşanan gelişmede ise Poloniex ve Bittrex’in avukatları da Roche Freedman’ın davadan feshini destekleyen bir mektup gönderdi.

Bittrex ve Poloniex avukatları ABD New York Güney Bölge Mahkemesi’ne yaptıkları başvuruda şöyle dedi:

“Bay Roche’un son açıklamaları, bu tür bir keşfin ardındaki niyet ve bunun nasıl kullanılacağı konusunda ciddi endişeler uyandırıyor”

Avukatlar ayrıca şunları ekledi:

“Borsa Davalıları, bu konuda koruyucu bir karar verildiğini ve avukatların bu tür emirlere uymasının beklenebileceğini takdir etseler de, Bay Roche’un ifadeleri, davada sunulan gizli materyalleri zaten uygunsuz amaçlarla kullandığını açıkça ortaya koyuyor”

Roche Freedman, 2020’de birkaç borsaya toplu dava açtı. Temsil ettikleri yatırımcışar ve ticaret firmaları, borsaların kripto pazarlarını manipüle etmek için stablecoin sağlayıcısı Tether ile işbirliği yaptığını iddia etti. Bitfinex, Bittrex ve Poloniex ise sanıklar arasındaydı.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok