Kripto Para
Kripto Para

Prime Trust Texas’taki Faaliyetini Sonlandıracak

Prime Trust, ocak ayı sonunda Texas’taki faaliyetlerini sonlandıracağını açıkladı.

Firma, Texas Money Transmitter Lisansı başvurusunu geri çekti buna karşın hızla yeniden başvurmayı planladığını söyledi.

Prime Trust Texas Faaliyetlerini Sonlandırıyor

Bir dijital varlık koruyucusu olan Prime Trust, web sitesinde yayınlanmış bir duyuruya göre ocak ayının sonunda ABD’nin Texas eyaletindeki ffaliyetlerini sonlandıracağını açıkladı.

Web sitesindeki açıklamaya göre şirket, Swan, Abra ve Okcoin gibi kripto endüstrisindeki önemli oyunculara saklama ve diğer hizmetleri sağlıyordu.

Prime Trust üç gün önce müşterilerine Teksas Para Aktarıcı Lisansı (MTL) başvurusunu geri çektiğini ve yeniden başvurma niyetinde olmasına rağmen firmayı Lone Star State’te faaliyet göstermeye uygun hale getiremediğini haber etti.

Prime Trust iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Michelle Marin yaptığı bir açıklamada şunları söyledi:

“Başvuruları sürekli olarak yeniliyoruz ve bu, sürecin bir parçası. Teksas’ta hızlı bir şekilde yeniden başvurmayı ve işimizi sürdürmeyi planlıyoruz.”

Ek olarak kamu kayıtları, Prime Trust’ın geçen yıl Teksas Bankacılık Komiseri tarafından eyalette lisanssız para transferi faaliyetleri yürütmekten 29,850 dolar para cezasına çarptırıldığını ortaya koydu.

Benzer Haberler