Kripto Para
Kripto Para

Stripe, Yeni Projesini Duyurdu

Ödeme şirketi Stripe, şirketler için fiat-kripto ödemelerini kolaylaştırmak için bir proje başlattığını açıkladı.

Proje, müşterilerin dünya çapındaki işletmeler ile etkileşim kurmak için kripto paraları daha kolay bir biçimde kullanmalarına olanak sağlayacak.

Stripe, Fiat-Kripto Ödemelerini Kolaylaştırıyor

Şirket, bugün yayımladığı bir blog yazısında, dünyanın dört bir yanındaki şirketler için fiat ve kripto ödemelerini kolaylaştıracak bir proje başlattığını duyurdu.

Doğrudan DEX’lere, NFT’lere ve DApp’ler ile etkileşim kurulmasına olanak sağlayacak olan teklif, müşterilerin web3 uygulamalarında anında kripto para birimleri satın alabilmesi için tasarlandı. Şirketin ilk 16 projesinden 11 tanesi, Solana blockchain’i üzerine inşa edildi. Stripe, özelleştirebilir ramp hizmetleri sunduğunu ve bununla birlikte KYC, ödemeler, dolandırıcılık ve uyumluluk konularını ele aldığını vurguladı.

“Lojistik karmaşıklığı ortadan kaldırmak için fiat-to-crypto ramp’i oluşturduk”

Şirket, geçtiğimiz yıl boyunca kripto şirketleriyle olan ortaklıklarını genişleterek, 67 ülkeye kripto ödemeleri için daha fazla destek sunarak, şirketin insanlara ve işletmelere USDC göndermelerine olanak sağladı.

Stripe’ın yeni ramp’ini kullanan ilk şirketlerden birisi merkeziyetsiz müzik platformu Audius oldu. Platform, geçtiğimiz Temmuz ayında AUDIO token’ı ile içerik oluşturuculara bahşiş verilmesini sağlayan bir uygulama başlattı.

Benzer Haberler