Kripto Para
Kripto Para

Terra Classic (LUNC) bu haftaki rallisiyle dikkatleri üzerine çekiyor

Finanskolik – Terra Classic (LUNC), geçen hafta yüzde 40’a yakın değer artışı görmüştü. Bu hafta ise talebi katlanarak arttı ve LUNC, hafta başından bu yana yüzde 130’un üstünde değer artışıyla 0,00029 dolara kadar yükseldi.

Terra Classic (LUNC) fiyatını ne tetikliyor?

Son iki haftadır önemli bir değer kazancı gören Terra Classic pazarında baz önemli gelişmeler, token fiyatına olumlu etki etmeye devam ediyor. Bunlardan ilki Terra Classic ağının ağ yükseltmesiyle ilgili ortaya çıkan haberler olarak görülüyor.

Terra Classic geliştiricileri tarafından sunulan V22 güncellemesi, Blockchain ağına staking özelliği getirecek. Şu an oylama aşamasında olduğu bilinen bu güncellemenin büyük ihtimalle kabul göreceği düşünülüyor. Böylece bir zamanlar kripto sektörünün en gözde ağı olan ve ardından Terra Labs tarafından kaderine terk edilen Blockchain ağı, önemli bir ivme yakalayabilir. Binance de geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada gündemdeki güncellemeyi destekleyeceğini söyledi ve güncelleme tamamlanana kadar yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Bu da Terra topluluğu tarafından olumlu fiyatlanan bir açıklama oldu.

Ayrıca LUNC yakım işlemlerinin hızlanmasının da fiyata pozitif etki ettiği düşünülüyor. Terraform Labs, yeni bir Blockchain ağı kurmadan önce LUNA tokeni için yakım taleplerini reddetmiş ve ağı terketmeyi tercih etmişti.

LUNC yakımları hızlanıyor

Şimdi ağa sahip çıkan geliştiriciler ise LUNC yakımına ağırlık vererek yatırımcıları bunun için teşvik etti. Şu ana kadar yakılan LUNC miktarının ise 3 milyardan fazla olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca yakım konusunda yeni bir uygulama da topluluk tarafından yüzde 93 oranda kabul gördü. Bu uygulamayala göre LUNC işlemlerinden alınan ücretlerin yüzde 1,2’si yakılacak, ancak bu uygulama, henüz yürürlüğe alınmadı.

Bu gelişmelerin haricinde hafta başında Terra yönetişim uyarı botunun faaliyete alınacağına dair haber de topluluk tarafından olumlu karşılandı ve fiyat artışına katkı sağladı. Bo bot sayesinde Terra topluluğu ağ ile bağlantılı tüm faaliyetler hakkında anında bilgi sahibi olabilecek.

Terra Classic, şu an en büyük kripto paralar arasında 2,18 milyar dolar piyasa değerine göre 30. sırada yer alıyor. LUNC, ticaret hacminin en yüksek olduğu borsalar arasında Binance, KuCoin ve Gate.io ilk 3 sırayı oluşturuyor.

Ünlü analist LUNC’nin 1 dolara yükselebileceğine dair iddiaların boş olduğunu söyledi

Popüler kripto para analistleri arasında yer alan Eight Global’ın kurucusu Michaël van de Poppe, LUNC’nin 1 dolara ulaşabileceğine dair iddiaları, gerçek dışı olarak değerlendirdi.

Twitter üzerinden yaptığı yorumda Poppe, LUNC’nin son iki haftadır devam eden rallisine rağmen 1 doları asla göremeyeceğini söyledi. Bunun nedenini ise basit bir matematikle anlaşabileceğini söylerken token arzına dikkat çekti.

Yazar: Günay Caymaz

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok