Kripto Para
Kripto Para

Ünlü Giysi Markası Gap, NFT Bölümüne Giriyor

Dünya çapında bir giysi perakendecisi olan Gap, Tezos aracılığıyla birinci NFT koleksiyonunun lansmanını duyurdu.

Gap’ın NFT koleksiyonu, reklam öğeleri için “oyunlaştırılmış bir dijital deneyim” sunuyor ve müşterilerin dijital olarak tahsil edilebilir bir Gap kapüşonuna sahip olmalarını sağlıyor. Gap, hudutlu sayıda dijital kapüşonlu NFT koleksiyonunu satışa sundu.

Gap NFT’leri Sanatçı Brandon Sines Tarafından Tasarlandı

Gap, NFT projesini Çarşamba günü web sitesinden yaptığı açıklama ile duyurdu. Yeni koleksiyonların Frank Ape NFT’lerini oluşturan sanatçı Brandon Sines ile ortaklaşa tasarlandığı belirtildi.

Sines, husus ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

”Gap ile olan bu iştirakle, tarihin en klasik markalarından biriyle işbirliği yaparken Frank Ape’nin hoş iletilerini tabir etmeme müsaade verdiği için yaratıcı döngü tam bir çember haline geldi. Üzerinde çalıştığımız fizikî ve dijital kesimleri dünya çapındaki Gap ve Frank hayranlarıyla paylaşmak için sabırsızlanıyorum.”

NFT’ler Satışa Çıktı

Koleksiyon Common, Rare, Epic ve One of a Kind biçiminde dört düzeyde sunuldu. Common NFT’ler 13 Ocak’ta saat 09.00’dan 15 Ocak’ta saat 08.59’a kadar satışta kalacak.

Daha sonra Rare akabinde Epic NFT’ler sunulacak. Son olarak, tipinin tek örneği olan One of a Kind NFT, 24’ünde saat 9’da başlayarak açık artırma ile satılacak.

Gap, NFT’lerini Tezos Ağında Satışa Sundu

Gap, payını kanıtlayan konsensüs sistemi sayesinde kendisini daha güç verimli olarak pazarladığı Tezos aracılığıyla koleksiyonunu başlattı. Güç korkularının NFT’ler ve çeşitli alt toplulukların sorun çıkardığı daha geniş kripto alanı için berbat PR olduğu bilinmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler