Kripto Para
Kripto Para

VC’lerin Kripto Şirketlerine Yaptığı Yatırımlar %450 Artış Gösterdi

Girişim sermayesi (VC) şirketleri, 2021’de kripto şirketlerine 30 milyar dolarlık yatırım yaptı. Bu, 2020’ye kıyasla %450’lik bir artış anlamına geliyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CryptoPotato’nun dikkat çektiği CryptoQuant tarafından yayımlanan bir rapora göre, kripto ile ilgili şirketler 2021’de önceki yıllara kıyasla kayda değer ölçüde daha fazla risk sermayesi (VC) fonu girişi gördü. 2020’de 5.5 milyar dolar civarında olan bu miktar, 2021’de 30 milyar dolara ulaşarak %450’lik bir artış yaşadı. Bu 30 milyar dolarlık yatırım ise, bu alanın şimdiye kadar gördüğü en yüksek miktar.

Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin ETF’i Hızlandırdı

Ekim ayında onaylanan ve kripto topluluğunda büyük ses getiren, Bitcoin’in yeni bir ATH yapmasını sağlayan ABD’nin ilk Bitcoin ETF’i de raporda yer aldı. Buna göre, söz konusu fonun çoğunluğunun ABD’deki ilk Bitcoin ETF’inin ardından geldiği belirtildi.

NYDIG İlk Sırada

Kurumsal şirketlere Bitcoin hizmetleri sunan NYDIG, VC’lerden önemli miktarda yatırım alan şirketlerin başında geliyor. Kripto ödünç verme platformu Celsius Network 750 milyon dolar; Axie Infinity blokzinciri oyunu Sky Mavis’in geliştiricileri de dahil olmak üzere, kripto ile ilgili birkaç şirket de VC’lerden 100 milyon doların üzerinde para topladı.

a16z’den Yeni Kripto Fonu

Önde gelen girişim sermayesi şirketlerinden biri olan Andreessen Horowitz (a16z), 2021’de kripto varlıklar ile ilişkili birçok şirketin finansman turuna katıldı. Öncesinde ise şirket, 2.2 milyar dolarlık bir kripto fonu başlatmıştı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler