Kripto Para
Kripto Para

Virtu, Kripto Pazarına Olan Bağlılığına Sürdürecek

Virtu Finance, sektördeki batan büyük firmalara ve fiyatların düşük seyretmesine rağmen kripto para pazarına bağlılığını sürdüreceğini söyledi.

Virtu, kripto para borsalarından FTX’in batışının ardından herhangi bir para kaybı yaşamadı. Bununla birlikte firma kripto pazarına olan inancını kaybetmemişe benziyor.

Virtu, Kripto Pazarını Uzun Vadeli Bir Büyüme Fırsatı Olarak Görüyor

Virtu Financial, şirketin dördüncü çeyrek kazanç açıklaması sırasında CEO Doug Cifu’nun kripto pazarına hala bağlı kaldığını söyledi. 

Piyasa yapıcı firma olarak görev yapan şirket,  birkaç borsada işleme açıldı ve Kanada’da Bitcoin borsa yatırım fonları için görev olarak piyasa yapıcı rolüne büründü.

Cifu, Virtu’nun kripto para birimini uzun vadeli bir büyüme fırsatı olarak görmeye devam ettiğini belirterek, FTX ve Alameda Research’ün batışını, firmanın kripto para birimi alanında faaliyet gösterme konusundaki uzun vadeli planlarını etkilemediğini aktardı.

Cifu yaptığı açıklamada şunlara değindi:

“Son olayların ardından, Virtu’dan bekleyeceğiniz gibi, bu çeyrekteki olaylarla ilgili riski yönettiğimizi söylemekten gurur duyuyorum. FTX haberi çıktığında birkaç yerde konuşlandırılmış yaklaşık 8 rakamlı bir fiat ve madeni para bakiyemiz olmasına rağmen, hızlı hareket ettik ve herhangi bir maddi kayıp yaşamadık.”

Benzer Haberler