Kripto Para
Kripto Para

Wuhan, Covid-19’un Ekonomiye Etkisini Azaltmak İçin Metaverse Geliştirecek

Çin’de Covid-19’un ilk ortaya çıktığı şehir olan Wuhan, pandemiden olumsuz etkilenmiş ekonomisini canlandırmak için metaverse’ü benimseme planları olduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hubei eyaletinin başkenti Wuhan hükümeti, 2022 çalışma planına göre metaverse, blok zinciri, büyük veri, bulut bilişim, coğrafi bilgi ve kuantum teknolojisini ekonomisine entegre edecek.

China Securities Journal’a göre, diğer üç bölge Zhejiang eyaleti, Anhui eyaletindeki Hefei şehri ve Jiangsu eyaletindeki Wuxi şehri çalışma planlarında veya diğer duyurularda metaverse’deki amaçlarını ortaya koydu.

Çin devlet medyası daha önce, küçük ve orta ölçekli metaverse yatırımlarını olgunlaşmamış teknoloji olarak adlandırarak metaverse hakkında uyarılar yayınlamıştı. Şimdi ise pandemiden olumsuz etkilenen ekonomisini canlandırmak için metaverse’ü kullanacağını duyurdu.

İş takipçisi Qichacha’dan alınan verilere göre, Baidu ve NetEase gibi teknoloji devleri de olmak üzere Çinli şirketler, Pazartesi itibariyle 3.700’den fazla ilgili ticari markayı tescil ettirerek metaverse alanına girdi.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler