Kripto Para
Kripto Para

Yatırımcı Kevin O’Leary, Kripto Para Piyasasını Google, Microsoft ve Amazon ile Karşılaştırdı

Tanınan yatırımcı Kevin O’Leary, piyasaları sarsan son satışlara karşın kripto para ünitelerini hala geçerli bir yatırım sınıfı olarak gördüğünü açıkladı.

Yahoo Finance Live ile gerçekleştirdiği bir röportajda O’Leary, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımlarını, sanayi başkanı olmadan evvel şiddetli fiyat hareketleri yaşayan dünyanın önde gelen kimi teknoloji şirketlerinin birinci günleriyle karşılaştırdı. Shark Tank yıldızı, yatırımcılar için en büyük fırsatın 2022’de ne olduğuyla alakalı olarak da şunları söyledi:

“Son 24 ayda sahiden enteresan bulduğum şey kripto ve blok zinciri teknolojileri ve NFT’ler oldu. Bu hususta bir karar vermeniz gerekiyor ve bu birçok kurum için bu çok zor… ve birçoğu kripto para üniteleri seyahatine başlamadı bile… Bu formda başımı kurcalıyorum ve yatırımcıların bu formda düşünmelerine yardımcı olacağını düşünüyorum. Microsoft, Google ve Amazon’a ve bu öteki platformların birçoklarına yatırım yapıyorsanız, yatırım yaptığınız olay nedir? Google bir yazılımdır. Bitcoin bir kripto para değildir. Aslında bir yazılımdır. Blok zinciri bir yazılımdır… Yani gerçek karar şu ki, Google’a bir üretkenlik aracı olduğu için yatırım yapmaya istekliyseniz, neden Ethereum üzere yazılımlara yatırım yapmayasınız? Zira o da global olarak kullanılan bir hizmet sağlıyor.”

O’Leary daha sonra dijital varlık alanındaki yatırım seçenekleri karmaşasından nasıl bir seçim yapılacağına dair stratejisini ortaya koydu:

“Soru şu ki, hangi paralar, hangi tokenlar? Bunun için de pay ve bonolarıma uyguladığım çeşitlendirme kurallarını uyguluyorum. Rastgele bir konumda en fazla %5. Tüm dalda %20’den fazla değil. Kriptoda %20’ye yakın bir yerde değilim. Faaliyette olan şirketimizde %10,7’nin üzerine çıktım.”

Makro yatırımcı, kriptonun çok oynaklığını kabul ettiğini söylüyor lakin tıpkı vakitte insanlara Amazon’un piyasada hakimiyet elde etmeden evvel ekseriyetle yırtıcı fiyat dalgalanmaları gördüğünü de hatırlatıyor.

“Buna alışmanız gerekiyor, tıpkı %30 ila %50’lik düzeltmelerin olduğu Amazon’a alıştığınız gerektiği üzere. Bitcoin ile birebir şey.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler