Sanat & Yaşam

Schwarzenegger: Vücut geliştirme artık güvenli değil

Eski vücut geliştirmeci ve ünlü oyuncu Arnold Schwarzenegger, “Artık vücut geliştirmek güvenli değil” dedi.

75 yaşındaki yıldız, Men’s Health’te verdiği demeçte vücut geliştiriciler ilaç kullanımına karşı uyardı.

Önceden steroid ve testosteron kullandığını belirten Schwarzenegger bunun, bugünlerde vücut geliştiricilerin kullandığı miktar karşısında “hiçbir şey” olduğunu söyledi.

Hollywood yıldızı, haftada 100 miligram testesteron, günde 15 miligram steroid kullandığını açıkladı. Schwarzeneggerson birkaç yılını ise fitness’ı sağlıklı yaşam çerçevesinde sunmaya adadığını ifade etti.

Schwarzenegger, performans artırıcı ilaçları sadece doktor kontrolünde aldığını vurguladı:

“Vücut geliştirme hep güvenli bir spor olarak görülmüştü. Ama şimdi böyle değil. Şimdi insanlar ölüyor. Aşırı dozda ilaçtan ölüyorlar. Ne halt ettiklerini bilmiyorlar. Şarlatanları dinliyorlar. Ben bir doktordan tıbbi tavsiye almak istersem Kaliforniya Üniversitesi’ne ya da Cleveland Clinic’e giderim.”

Schwarzenegger, vücut geliştirmecilere sağlıklı kalmayı ve steroid kullanmaktan kaçınmayı tavsiye etti:

Kolay para kazanmanın, hızlı zengin olmanın, influencer olmanın kolay yolunu aradığımız bir dönemdeyiz. Ama bedeninizi kötüye kullandığınız zaman pişman olacaksınız.

Bu yüzden gençlerin, böbrek nakli yaptıran ve bundan dolayı çok acı çeken kişiler gördüğümü bilmesini istiyorum.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinin eski valisi, artık hayatta kalmak ve filmlerini yapabilmek için spora gittiğini de söyledi:

Vücudumu koruyorum ve aynı zamanda terapi eğitimi alıyorum. Daha hızlı, daha hafif ve doğru egzersizler yapıyorum. Genç kalmaya çalışıyorum.

Schwarzenegger sporun, insanların güne iyi başlamasını ve hayata olumlu bakmasını sağladığını savundu.

Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger en iyi fiziğine 1974’te ulaştığını söyledi.

“Bakınca ağlıyorum”

Ünlü vücut geliştirmeci, klasik vücut geliştirme pozlarını hala verip vermediği sorulduğunda şu cevabı verdi:” Evet poz veriyorum ama sadece banyoda. Çünkü bazen beni ağlatıyor.”

Schwarzenegger, vücut geliştirmeye dair tecrübelerini günlük bülteniyle sevenlerine ulaştırıyor. Ocakta başlayan Pump Daily‘nin şimdiden 431 bin abonesi var.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok