Teknoloji
Teknoloji

Apple 2022 Mali Yılının Birinci Çeyrek Bilgilerini Açıkladı

Apple 2022 Mali Yılının Birinci Çeyrek Datalarını Açıkladı

Apple, geçtiğimiz günlerde otonom araç projesi AppleCar’ın baş mühendisinin projeden ayrıldığını duyurmuştu. Bunun akabinde Tim Cook’un yıllardır silahlı bir sapık tarafından takip ve taciz edilmesi haberi ise dikkat çekmişti.

Ayrıyeten geçtiğimiz haftalarda ABD’nin en büyük bankalarından olan Morgan Stanley’nin baş analisti Katy Hubert, Apple’ın 2022 mali yılının birinci çeyreğinde 122 milyar dolar gelir elde etmesini beklediklerini açıklamıştı. Apple bugün yayınlanan raporunda yalnızca rekor kırmakla kalmayıp ünlü analistin iddiasını de geride bıraktı.

Şirket âdeta darphane üzere para basıyor

Bugün Apple tarafından açıklanan bilgilere nazaran Cupertino’lu teknoloji devi, 28 Ekim 2021’de başlayıp 25 Aralık 2021’de biten 2022 mali yılının birinci çeyreğinde tam %11 artışla toplamda 123.9 milyar dolar gelir elde etti. Şirket bu geliri iPhone, iPad, Mac, Macbook, giyilebilir teknoloji eserleri, aksesuarlar ve servislerden elde edilen gelirin toplamı olduğunu tabir etti.

Şirketin CEO’su Tim Cook, yaptığı açıklamada, “Bu çeyrekteki rekorumuz, bugüne kadarki en yenilikçi eserlerimizi ve servislerimi ürettiğimiz için mümkün oldu. Dünyaya bağlanmanın bu kadar kıymetli olduğu bir devirde kullanıcılarımızın bizi seçmesinden memnuniyet duyuyoruz.” diyerek kullanıcılarına teşekkür etti.

Cook, ayrıyeten 2030 yılına kadar sıfır karbon salınımlı bir tedarik zinciri kurma gayelerine adım adım yaklaştıklarını da açıkladı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler