Teknoloji
Teknoloji

Apple Kulaklığınızı Kaybettiğinizde Ne Yapmalısınız?

Apple Kulaklığınızı Kaybettiğinizde Ne Yapmalısınız?

Geçtiğimiz günlerde dünyanın birinci 3 trilyon dolar kıymete sahip şirketi unvanını alan Apple, bu muvaffakiyetini elbette eserlerinin satış başarısına ve teknolojileri sayesinde gerçekleştirdi. Ancak 3 trilyon dolarlık bu şirketin bile çözemeyeceği zira en ucunda kullanıcıya bağlı olan bir sorun bulunuyordu: Kablosuz kulaklığın tekini kaybetmek.

AirPods olsun ya da olmasın, bu şekil kablosuz kulaklık kullanan herkesin en büyük korkusu, kulaklıklarının birini kaybetmektir. Apple ise çözülmesi imkânsız olan bu sorun yerine kulaklığınızı kaybettiğinizde onu nasıl bulabileceğinize odaklanmış durumda. Şirket, AirPods kulaklıklarından birinin kaybedilmesi durumunda kullanıcının neler yapması gerektiğini gösteren bir görüntü yayımladı.

AirPods kulaklığınızı kaybederseniz bu yolları izleyin:

Geçtiğimiz gün yayımlanan görüntüde birinci, ikinci ve üçüncü kuşak AirPods, AirPods Pro ve AirPods Max’in kaybolması durumunda bu kulaklıkları bulmanızı sağlayacak yolları sıraladı. Apple’ın görüntüde anlattığı adımlar şu formdaydı:

  • Kulaklığınızın bir eşini kaybettiyseniz, Bul uygulamasını açın ve Aygıtlar sekmesine gelin. AirPods’unuza tıklayın. Şayet kulaklıklarınız ikinci jenerasyon AirPods ise, sizi Haritalar’a yönlendirecek bir istikamet tuşu olacak. Bu tuşa tıkladığınızda AirPods’unuzun pozisyonu harita üzerinde gösterilecek.
  • Şayet kaybolan kulaklığınız ya da bir eşi üçüncü jenerasyon AirPods, AirPods Pro yahut AirPods Max ise ve kulaklıklar, Bluetooth menzilinin dışındaysa; birebir halde kulaklıklarınızı harita üzerinde görebileceksiniz.
  • Bu kulaklıklarınız Bluetooth menzili içindeyse uygulamada ‘Bul’ tuşu gözükecek. Bu tuşa bastığınızda AirPods’unuzu bulmak için iPhone’unuz, AirPods’a bağlanacak. Aygıta yaklaştıkça sinyalin yükseldiğini göreceğiniz bir ekran çıkacak. Ama aygıtı tekrar de bulamadıysanız, kulaklıklardan yüksek sesle ses vermeye başlayabilirsiniz.
  • Şayet kulaklıklarınız üçüncü kuşak AirPods ya da AirPods Pro ise, Bul uygulamasında ‘Kayıp Modu’nu açarak kulaklığınızın Apple ID’sine kayıtlı kalmasını sağlayabilir, kulaklığınız pozisyon bilgisi paylaşır paylaşmaz da bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler