Teknoloji
Teknoloji

Araştırmacılar İnsan Üretimi Bir UFO Tasarladı

Araştırmacılar İnsan İmali Bir UFO Tasarladı

İnsanlığın yakın tarihindeki en gizemli olaylardan birisi olan UFO’lar (Tanımlanamayan Uçan Cisimler) yıllardır pek çok komplo teorisini de beraberinde getiriyor. Kimi beşerler UFO’ların gerçek olduğunu ve uzaylıların dünyamızı sık sık ziyaret ettiğini söylese de bazıları ise UFO’ların çocukları kandırmak için uydurulmuş masallar olduğuna inanıyor.

Bu tartışmalar devam ededursun, MIT (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) araştırmacıları ise havaya gerek duymadan uçabilen disk biçiminde bir araç icat etti. Bu buluş, pek doğal ki komplo teorisyenlerini de harekete geçirdi.

İnsanlığın birinci gerçek UFO’su

MIT araştırmacılarının icat ettiği uzay aracı, havada kalmak için atmosferi kullanmak yerine gezegenlerin ya da gök cisimlerinin elektriksel alanlarını kullanıyor. Şu anda prototipi üretilen uzay aracı, yıllardır pek çok insan tarafından tanım edilen UFO teriminden ilham alınarak tasarlandı.

Uzayda bulunan asteroidlerin ve başka gök cisimlerinin büyük birçoğunda atmosfer olmadığı için bu gök cisimleri direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalıyor ve güneş ışınlarındaki plazmalar sayesinde etraflarında bir elektriksel alan oluşuyor. İşte bu elektriksel alanı kullanarak uzayda seyahat etmesi planlanan uzay aracının hiçbir yakıt kullanmadan gezegenler ortası seyahat edebilmesi öngörülüyor.

Uzay aracını tasarlayan grup, yaptıkları açıklamada aracın gök cisimlerinden topladığı elektriği üzerinde bulunan küçük iticiler sayesinde yakıt olarak kullanabileceğini ve bu sayede elektriği depolayarak uzayda ‘zahmetsizce’ seyahat yapılabileceğini söyledi.

Takımın önderi olan Oliver Jia-Richards, verdiği röportajda “Yakın gelecekte uzay aracımıza emsal araçların gezegenleri ve öteki gök cisimlerini incelemek için kullanabilir” diyerek bu teknolojinin yakında hayata geçebileceğini açıkladı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler