Teknoloji

ChatGPT sürprizi! Uygulama Türkiye’deki kullanıcılara açıldı

ABD’de altı günde 500 bin indirmeye ulaşan ChatGPT’nin uygulamasının, 30’dan fazla yeni ülkeye açıldı. Bugün ChatGPT’nin uygulaması Türkiye’deki kullanıcılara da açıldı. Şimdilik sadece iOS sürümü bulunan uygulamaya App Store üzerinden ulaşılabiliyor.

Uygulamaya giriş yapıldığında, tarayıcı sürümüne benzer bir şekilde ekranın alt kısmında bulunan mesaj kutucuğundan komutları oluşturursunuz Hesabınızla giriş yaptığınızda ChatGPT’yi Türkçe dilinde kullanabiliyorsunuz.  Aynı zamanda Apple’ın konuşma tanıma ve OpenAI’ın açık kaynak konuşma tanıma sistemi Whisper’dan faydalanarak sesli komutlar da oluşturabiliyorsunuz.

ChatGPT’nin sohbet geçmişlerini kaydettiğini ve verdiğiniz yanıtları modeli eğitmek için kullandığını hatırlatmakta fayda var. Eğer bu özellik aktif ise uygulamada gerçekleştirdiğiniz sohbetleri, masaüstü sürümünde de bulabiliyorsunuz. Sohbet geçmişi kaydetme özelliğini kapattığınızda ise veri paylaşımı sonlandırılıyor.

Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan uygulama, ChatGPT Plus için 20 dolarlık uygulama içi satın alma seçeneğine sahip. OpenAI ilerleyen dönemde ChatGPT’nin Android sürümünü de piyasaya sürmeyi planlıyor.

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok