Teknoloji
Teknoloji

LinkedIn’e Sesli Toplantı Özelliği Geliyor

LinkedIn’e Sesli Toplantı Özelliği Geliyor

Dünyanın en büyük iş ağı platformu olan LinkedIn, platformu geliştirmek ismine çok faydalı olabilecek bir güncellemeyle geliyor. LinkedIn’in etkinliklerden sorumlu yöneticisi Jake Poses, şirket blogunda yayınlanan bir gönderide LinkedIn’e sesli aktifliklerin geleceğini duyurdu.

Bu özellikte kullanıcılar canlı tartışmalarda yer alabilecek, konuşmalara katılabilecek ve aktiflik bittikten sonra aktiflikte yer alan beşerlerle irtibat kurup bir ağ oluşturabilecek. LinkedIn’in büsbütün dijital olan bu etkinliklerinde panel tipi tartışmalar, toplantılar ve havadan sudan sohbet edilebilen formatlar olacak.

İmajlı görüşme versiyonu da gelecek:

Sesli etkinlikler LinkedIn’in şirket içi araçları üzerine inşa edilecek. Bu özelliğin imajlı görüşmeli versiyonunun önümüzdeki ilkbaharda duyurulması bekleniyor. Twitter’ın sesli aktiflik özelliği Spaces üzere sesli sohbet özelliklerine sahip öbür şirketlerin tersine LinkedIn, organizatörlerin erişim için fiyat talep edebileceği biletli aktiflikleri dahil etmeyi planlamıyor.

LinkedIn’in siteye getireceği bu özellik birinci olarak Clubhouse denilen bir konuşma platformu ile karşımıza çıkmıştı. Daha sonra Twitter’da gördüğümüz bu özellik daha gelişmiş bir formda 2020 yılının sonunda yayınlanmıştı. Geçtiğimiz Mart ayında Discord, bu özelliğe emsal Stage Channels’ı ve Haziran ayında Facebook da Live Audio Rooms’u eklemişti. Son olarak Spotify da Greenroom projesini duyurdu.

Sesli aktifliklerin sayısı gitgide artıyor üzere görünüyor. Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler