Teknoloji
Teknoloji

Nvidia, En Güçlü Ekran Kartlarını Yeniledi

Nvidia, En Güçlü Ekran Kartlarını Yeniledi

Las Vegas’ta gerçekleştirilen dünyanın en büyük teknoloji fuarı; Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) bugün bitti. Onlarca bölümden binlerce eser 4 gün süren fuarda sergilendi. Eserlerini ziyaretçilerle buluşturan şirketlerin ortasında dev işlemci üreticisi Nvidia da vardı.

Kaliforniya merkezli teknoloji şirketi, bünyesindeki RTX 3090 Ti, RTX 3050 ve RTX 3080 model işlemcilerinin yeni versiyonlarını tasarladı. İşlemci performanslarıyla her vakit kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Nvidia, CES 2022’de 3 ekran kartının güncellenmiş versiyonunu tanıttı.

Yenilenen modeller yakında piyasaya çıkabilir

Nvidia, bugün sonlanan CES 2022’de masaüstü grafik kartları RTX 3090 Ti, RTX 3050 ve RTX 3080’in yenilenen versiyonları tanıttı. Tanıtımda daha evvelki versiyonlarında 10 GB’lık Ram performansı sunan GeForce RTX 3080’in Ram’inin 12 GB’a yükselmiş olması dikkat çekti. GDDR6X bellek teknolojisiyle donatılan 12 GB RTX 3080’nın çıkacağı istikametinde birtakım söylentiler Aralık 2021’de ortaya atılmış lakin şirket tarafından rastgele bir açıklama yapılmamıştı. Bugün sonlanan teknoloji fuarında tanıtılması, kullanıcıları yakında piyasaya çıkacağı konusunda tekrar umutlandırdı.

GDDR6X, Micron’un Nvidia’nın GeForce RTX 3080 ve RTX 3090 ekran kartları için geliştirmiş olduğu bir bellek teknolojisi. GDDR6X bellekler, yüksek transfer suratı ve bant genişliğiyle kullanıcılarına üst seviye bir performans sunuyor.

Grafik kartlarının yenilenen versiyonlarının ne vakit piyasaya çıkacağı hakkında şirket tarafından şimdi rastgele bir açıklama yapılmadı. Fakat dev işlemci üreticisinin oyuncuları heyecanlandıracak yenilenen işlemci modelleri için yakında bir tanıtım programı başlatabileceği düşünülüyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler