Teknoloji
Teknoloji

TCL, Yeni TV Gözlüğü NXTWear’ı Duyurdu

TCL, Yeni TV Gözlüğü NXTWear’ı Duyurdu

Muhtemelen çoğunuzun bu gözlüğün birinci versiyonun da haberi yoktur lakin aslında TCL NXTWear gözlükleri 2021’in Haziran ayında piyasaya çıkmıştı. Bu gözlükler Mobile World Congress sırasında duyurulmuştu. Artık ise TCL, NXTWear’in yenilenmiş ve çok daha havalı duran bir versiyonunu Mobile World Congress 2022’de tanıtacağını duyurdu.

Yeni NXTWear’in tasarımı dünyanın en tanınan güneş gözlüğü markası RayBan’ın Wayfarer modeline çok benziyor. ‘Biçimi şemali falan tamam da, bu NXTWear nedir kardeşim, nasıl bir gözlük bu’ diyorsanız çabucak size anlatalım.

Gözlüğünüze bir televizyonu sığdırmışsınız üzere hayal edin

TCL NXTWear gözlüğüyle rastgele bir aygıta bağlanabilir ve koltuğunuzda yatarken dilediğiniz medyayı görüntüleyebilirsiniz. İşlevsel olarak bir harici monitör mantığında çalışan bu gözlükler, 1080p çözünürlüğe ve 16:9 ekran boyutlarına sahip lakin ekran yenileme suratı maalesef yalnızca 60 Hz. Gözlüğün birinci versiyonun tartısı ise 73 gram idi.

Yeni çıkacak olan gözlüğün ise bir evvelki modelden işlevsel olarak hiçbir farklılığı yok, tartısı dışında. Gözlüğün yükü, havalı RayBan görünümlü çerçevesi sebebiyle 130 grama çıkmış. Dediğimiz üzere gözlük, Mobile World Congress’te büsbütün ortaya çıkacak ve tahminen de bu sırada gözlüğe dair yeni bilgiler de gelecek. Gelişmeleri sizin için takip ediyor olacağız.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler