Teknoloji
Teknoloji

Tesla, Uygur Türkleri Bölgesinde Bayi Açtı

Tesla, Uygur Türkleri Bölgesinde Bayi Açtı

Bir müddettir dünya çapında tenkitler alan Çin’in Uygur Türkleri’ne karşı uygulamış olduğu baskı siyaseti ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Piyasaya sürdüğü elektrik motorlu ve otonom sürüş sistemleri ile otomotiv dalına istikamet veren Tesla, Uygur Türklerinin yaşadığı bölgede bir yetkili bayi açtı.

Çin’in toplumsal medyası Weibo’da yapılan paylaşımda duyurulan yetkili bayi hakkında, “Urumçi’deki birinci Tesla mağazasında satış, satış sonrası takviye ve gibisi hizmetler verilecektir. Burada Tesla sahiplerine batı Çin’deki seyahatlerine yardımcı olunacaktır.” sözlerine yer verildi.

Bayi, Tesla’nın Çin’in en batısındaki yeni merkezi oldu

Tesla’nın Çin’de çok sayıda bayi ve yetkili servise sahip olduğu aslında biliniyor. Lakin Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde açılan bu bayi, Tesla için büyük ehemmiyet arz ediyor. Çünkü şirket, bu bayi ile Çin’in en batısına kadar ulaşmış oldu. Pekala koşul mıydı? Elbette hayır. Yaşanan gelişme, Tesla’nın Çin hükümetini güzelleme uğraşı olabileceğini düşündürüyor. Çünkü Çin hükümeti ile Elon Musk’ın yeterli ilgileri var…

Tesla’nın Urumçi’de açtığı yetkili bayi, toplumsal medyada gündem oldu. Bilhassa de ABD’li kullanıcılar, bu atılımın gerçek olmadığını savundular. Bloomberg tarafından yapılan açıklamalarda ise Tesla’nın bölgeye şarj istasyonu da kurduğunun unutulmaması gerektiği belirtildi. Tesla ya da Elon Musk ise gelen tenkitlerle ilgili rastgele bir açıklama yapmadı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler