Teknoloji
Teknoloji

Trump, Takipçilerini Facebook ve Twitter’ı Bırakmaya Çağırdı

Trump, Takipçilerini Facebook ve Twitter’ı Bırakmaya Çağırdı

Twitter ve Trump savaşı hâlâ devam ediyor üzere görünüyor. Olağan buna bir de Facebook ekleniyor. Bildiğiniz üzere Trump, ABD başkanlık seçimleri sırasında Twitter’la büyük bir dalaşa girmişti ve hesabı engellenmişti. Hatta Twitter, Trump’ın George Floyd ile alakalı bir tweeti için ‘Bu tweet, şiddeti yüceltme hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Lakin Twitter, tweetin erişime açık kalmasının kamu faydasına olabileceğini belirledi’ ibaresi koymuştu.

Toplumsal medyadan adeta ‘kovulan’ Trump, kendi toplumsal medya platformunu kurmayı bile denemişti. Artık ise Twitter ve Facebook’a saldırmaya geri dönmüş üzere görünüyor. Geçtiğimiz aylarda Marjorie Taylor Greene isimli ünlü bir aşı tersinin COVID-19 virüsü hakkında yanlış bilgiler yayması sebebiyle hesabı engellenmişti. Trump, basın açıklamasında bu duruma değinerek destekçilerinin Twitter ve Facebook kullanmayı bırakmalarını istedi.

‘Twitter ve Facebook’un bu kadar kelamı geçmemeli’

Eski ABD lideri Donald Trump’ın Twitter ve Facebook’a adeta nefret kustuğu basın açıklaması tam olarak şu kelamları içeriyor:

Twitter, demokrasiye karşı gelen bir yüz karasıdır. Bu ülkede kelamı geçmemeli. Marjorie Taylor Greene dürüst, vatansever ve çalışkan insanlardan oluşan geniş bir seçmen kitlesine sahiptir. Onlara Twitter ve Facebook üzere serserilerin gösterdiği muameleyi hak etmiyorlar. Herkes Twitter ve Facebook’u bırakmalı. Çok sıkıcılar ve yalnızca Radikal Sol görüşe sahipler, herkes tarafından da nefret ediliyorlar. Bu platformlar ulusumuza saygısızlık ediyor. Savaşmaya devam et Marjorie!

Kurduğu birinci toplumsal medya platformu kapatılan ve yenisi için çalışan Trump, toplumsal medya devlerinin peşini kolay kolay bırakmayacak üzere görünüyor. Siz Trump’ın basın açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi aşağıda yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler