Teknoloji
Teknoloji

Uzayda Bir Sinema Stüdyosu Kurulacağı Açıklandı

Uzayda Bir Sinema Stüdyosu Kurulacağı Açıklandı

Dünyanın son devirlerde önemsediği hususların başında varsayım edebileceğiniz üzere uzay geliyor. Ülkeler, yaptıkları devasa yatırımlarla uzay liginde ön plana çıkabilmek için ellerinden geleni gerisine koymuyor. Fakat bu bahiste tahminen de en uygun işlerin Elon Musk tarafından yapıldığını söyleyebiliriz. Sahip olduğu SpaceX isimli şirketle uzay turizmini geliştirmeye ve Mars’a insan götürmeye çalışan Musk, gelen son haberlere biraz sonlanabilir üzere görünüyor. Çünkü yeni bir gelişme, Elon Musk’ın projelerinin pabucunu dama atabilir.

Space Entertainment Enterprise (SEE) isimli sinema stüdyosu, uzaya bir platform inşa etme planı olduğunu duyurdu. Bu platform, spor ve cümbüş merkezlerinin yanı sıra bir de stüdyo içerecek. 2024 yılında hizmet vermeye başlaması planlanan proje, uzay tutkunlarını da uzayda çekim yapmak isteyen sinema şirketleri ile içerik üreticileri de mest edecek üzere görünüyor. SEE, inşa edeceği platforma SEE-1 ismini verdiğini duyurdu.

Platform, Memleketler arası Uzay İstasyonu için çalışan bir şirket tarafından inşa edilecek

Edinilen bilgilere SEE-1 isimli uzay platformu, Memleketler arası Uzay İstasyonu (ISS) için de çalışmalar yapan lisanslı bir şirket olan Axiom Space tarafından üretilecek. Platformla ilgili açıklamalarda bulunan Axiom Space yöneticilerinden Dr. Michael Baine, SEE-1’in uzay ortamını eşsiz bir formda sergileyeceğini tabir etti. SEE COO’su Richard Johnston ise bu modül sayesinde inanılmaz içerikler için yesyeni kapılar açılacağını belirtti.

Devasa bir uzay modülü geliştirmek pek de kolay bir şey değil. Bunun farkında olan Space Entertainment Enterprise, yakın bir gelecekte özel bir yatırım çeşidine çıkacak. Şirket bu yatırım çeşidinde, SEE-1’in inşası için finansman sağlamaya çalışacak. Stüdyonun Tom Curise’un bir müddettir uzayda çekilecek yeni sineması için çalıştığını düşünecek olursak, kelam konusu finansmanı toplamak çok da güç olmayabilir üzere görünüyor.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler