Futbol
FutbolSpor

Beşiktaş da koronavirüs mağduru! 2 pozitif vaka…

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, Fraport TAV Antalyaspor ile karşılaşacakları Turkcell Süper Kupa finali öncesinde bir futbolcusu ve bir teknik ekip çalışanının COVID-19 testinin pozitif sonuçlandığını duyurdu.
Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesi ve sosyal medya hesabı aracılığıyla, Sağlık Kurulu Koordinatörü Doç. Dr. T. Kerem Ülkü imzasıyla paylaşılan bilgilendirme metninde, “Futbol A Takımımızın teknik ve idari heyeti ile sporcularına, yarın (5 Ocak) Katar’ın Doha kentinde Fraport TAV Antalyaspor ile oynayacağımız Turkcell Süper Kupa finali öncesinde rutin Covid-19 PCR testi uygulanmıştır. Yapılan testler neticesinde bir futbolcumuz ile bir teknik ekip çalışanımızda pozitif bulguya rastlanmıştır. Testi pozitif sonuçlanan futbolcumuz ile teknik ekip çalışanımızın; takip, izolasyon ve tedavi süreçlerine ilgili protokoller doğrultusunda başlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Pozitif bulguya rastlanan futbolcu ve teknik ekip çalışanı, siyah-beyazlı kulüp tarafından tahsis edilecek bir ambulans uçakla İstanbul’a götürülecek.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer Haberler