Voleybol

Bekle bizi Paris: Filenin Sultanları şova geliyor!

2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu’ndaki ilk beş maçını da kazanan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, altıncı karşılaşmasında Japonya’yı 3-1 yenerek 6’da atı 6 yaptı ve bir maç kala olimpiyatlara gitmeyi garantiledi.

Japon seyircilerin büyük ilgi gösterdiği maç büyük baskı altında başladı. Japonya üst üste bulduğu sayılarla bir ara farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Filenin Sultanları daha sonra seti 24-22’ye kadar getirdi ancak ilk seti Japonya 25-22 kazandı.

Başabaş geçen ikinci sette Japonya bir ara 22-19 öne geçti ama üst üste sayılar ala milli takım müthiş bir geri dönüşle seti 25-22 almayı başardı. Hande Baladın ilk iki sette 15 sayı olarak ön plana çıktı.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette Melissa Vargas, İlkin Aydın ve Eda Erdem’in sayılarıyla farkı altı sayıya kadar çıkaran Filenin Sultanları daha sonra farkın kapanmasına engel olamadı ve maç 21-21’e geldi. Japonya durumu 24-22’ye getirmesine rağmen Filenin Sultanları bir kez daha müthiş bir geri dönüşle seti 26-24 almayı başardı.

A Milli Kadın Voleybol takımımız son sete daha rahat başladı ve 14-8”e kadar 6 sayılık avantajı hep korudu. Daha sonra farkı daha da aça milliler seti 24-12 kazandı.

Üst üste 21’inci galibiyetini alan, elemelerde bir maç kala  Filenin Sultanları Paris’e Dünyanın Bir Numarası olarak gitmeyi garantiledi. 

Eda: ‘Ağırlığımızı koyup maçı aldık’

Kaptan Eda Erdem, maç sonunda yaptığı açıklamada, “Bugünkü maç çok zorluydu. Japonya turnuvanın en istikrarlı takımıydı. Ancak set sonlarında ağırlığımızı koyup maçı aldık. Yorulduk ama buna değdi. Olimpiyatlara gittiğimiz için çok gururluyuz” dedi.

Filenin Sultanları 5 aydır maç maratonunu sürdürüyor. Milliler Milletler Kupasını ve Avrupa Şampiyonasını aldıktan sonra 7 maçlık 2024 Olimpiyatları elemeleri için binlerce kilometre kat etti.

Santarelli: ‘Uzun bir yol kat ettik’

Milli Takım Başantrenörü Daniele Santarelli, “Ev sahibi Japonya karşısında oynamak kolay değildi. Japonya dünyanın en iyi takımlarından biriydi. Çok uzun bir sezon oldu. Dünyanın en iyi takımı olmak için çok uzun bir yol kat ettik. Çok uzun bir yaz oldu bizim için ama hedeflerimize bir bir ulaştık. Mükemmel bir yaz oldu” dedi.

Ebrar: ‘Sırada olimpiyat var’

Ebrar Karakurt, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Olimpiyat bileti alındı, sırada olimpiyat şampiyonluğu var.”

Milliler, yedinci ve son maçında  yarın TSİ 10.00’da Belçika ile mücadele edecek.

 

Güncel Haberler

Daha Fazla Bekleyin...Başka Haber Yok