Teknoloji
Teknoloji

Apple Reality Pro’nun Ultra İyi Özellikleri Hakkında İddia

Apple Reality Pro’nun Ultra İyi Özellikleri Hakkında İddia

Deneyimli bir Bloomberg ve Apple analisti olan Mark Gurman, teknoloji devinin yaklaşmakta olan planlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda, Apple’ın “Reality Pro” olarak isimlendirdiği VR ekipmanı ile ilgili detaylı bilgi verildi. Gurman, Apple’ın yeni ürününün “ultra iyi” olacağını ifade ediyor. 

Mark Gurman’a göre Reality Pro, kullanıcıların ellerini ‘herhangi bir el ekipmanı olmadan’ takip edebilecek. Ayrıca Mac bilgisayarlarda yapılan her şey, VR ekipmanda da takip edilecek. Üstelik bu ekipmanı kullanan bir kişi, FaceTime görüşmelerinde kullanılmak üzere otomatik olarak avatar oluşturabilecek. Mark Gurman, avatar kalitesinin bire bir olacağını belirtiyor. Bu avatar, kullanıcının yüzünü ve vücudunu kapsayacak. Hareketleri de takip edecek.

Kullanıcının gözleri bile takip edilecek!

Reality Pro ile ilgili ilginç iddialar var. Bu cihazın kullanıcıların gözlerini bile takip edebileceği ifade ediliyor. Mark Gurman’a göre kullanıcı, gözleriyle uygulamalar arasında gezinti yapacak ve elini sıktığı zaman o uygulama açılacak. Ayrıca birkaç harici kamera, kullanıcının ellerini takip edecek. Ekipmanın VR ile AR arasında geçiş yapmasını sağlayacak bir butona da sahip olacağı ifade ediliyor.

Mark Gurman’a göre Apple’ın karma gerçeklik ekipmanı, harici bir batarya paketine sahip olacak. Üst üste koyulmuş iki adet iPhone 14 Pro Max boyutunda olacağı ifade edilen bu batarya paketi, Reality Pro’ya 2 saatlik kullanım imkanı tanıyacak. Ancak farklı kaynaklara göre Reality Pro, dahili bataryaya sahip olacak.

Peki bu ekipmanın fiyatı ne kadar olacak?

Benzer Haberler