Teknoloji
Teknoloji

vivo Kurucusundan İddialı Açıklama: “Altın Çağımız Başlıyor”

vivo Kurucusundan İddialı Açıklama: “Altın Çağımız Başlıyor”

Pazar payı ile dünyanın en büyük 5 akıllı telefon markasından bir tanesi olan ve Türkiye’de de çok satan markalar arasında yer alan vivo’nun kurucusu Shen Wei, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yapılan açıklamalar, fazlasıyla iddialıydı. Shen Wei, vivo’nun altın çağının yeni başladığını belirtti. Geleceğe yönelik yapılan açıklamada ise “Temel arzuya sadık kalarak uzun vadeli planlarımızı takip edeceğiz, yenilikçi ruhumuzu besleyerek, verimliliğimizi sürdürerek ve maliyetlerimizi düşürerek vivo için başarılı sürdürülebilir bir iş modeli oluşturacağız.” ifadelerine yer verildi.

2022 yılında vivo Merkez Araştırma Enstitüsü bünyesinde kullanıcı inovasyon laboratuvarı, XR laboratuvarı, çip laboratuvarı ve deniz aşırı pazarlardaki iş birliği merkezi gibi kuruluşları hayata geçirdik. Temel teknolojiye yaptığımız birkaç yıllık stratejik yatırımın ardından vivo; tasarım, görüntüleme, sistem ve performanstan oluşan dört uzun yolda niteliksel değişiklikler başlattı. Temel teknolojinin iyileştirilmesi, vivo’ya büyük bir ivme kazandırdı. vivo X80, X90 ve X Fold serilerinin yanı sıra S16 serisi ve iQOO dijital serileri de geniş kitlelere ulaşmamızı sağladı. Kullanıcı tavsiye skorları (Net Promoter Score) yeni zirvelere ulaşırken pazar sonuçlarımız da her geçen gün daha iyi bir noktaya geliyor.” ifadelerini kullanan vivo kurucusu, 2022 yılında büyük zorluklar yaşadıklarını ancak bunların üstesinden geldiklerini ifade etti.

“Fiyat savaşlarından kaçınmalıyız”

Kullanıcıların temel ihtiyaçlarına ve sıkıntı yaşadıkları noktalara ve hem donanım hem de yazılım tarafında harika ürünler yaratmaya odaklanmalı, önemli teknolojilerde çığır açmalı, trendlere öncülük etmeli, kullanıcılar için sürprizler yaratmaya ve vivo’nun sürdürülebilir bir marka olarak gelişmesine hizmet etmeliyiz. Temel misyonumuz, kullanıcılarını, çalışanlarını, ortaklarını ve paydaşlarını mutlu etmektir.

Maliyetleri düşürmek için; kaliteyi düşürmek, riskleri başkalarına aktarmak ve paydaşların çıkarlarını aşındırmak gibi kısa vadeli ve sağlıksız yöntemlere asla başvurmamalıyız. Lider teknoloji markası yaklaşımıyla yüksek teknoloji geliştirmenin ve inovasyona devam etmenin önünde bir darboğaz olan düşük kâr marjı tuzağından kurtulmalıyız. İnovasyonun kaldıraç etkisiyle değer yaratmaya ve yarattığımız bu değeri iş ortaklarımız ile paylaşarak vivo’yu daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir yapıya kavuşturmalıyız.” diyen vivo kurucusu, şirketin geleceğe yönelik planlarını ise şöyle açıkladı:

vivo’nun 28 yıllık geçmişine baktığımızda, zorluklar ve krizlerle karşılaştığımız dönemlerin bu krizleri fırsata çevirdiğimiz en verimli dönemler olduğunu görüyoruz. Karşılaştığımız her zorluk vivo’nun farkındalığını yükselten, becerilerini pekiştiren ve daha uzağı görüp daha uzun bir yol gitmesine olanak tanıyan teşvik edici bir faktör oldu. Önümüzdeki on yılda akıllı telefon sektörünü zorlu dönemler bekliyor. Ancak vivo olarak öngördüğümüz güçlüklerin aynı zamanda sınırsız bir fırsat alanı yarattığının da farkındayız.

Merkezimize kullanıcıları alarak, BenFen felsefesi doğrultusunda yapmamız gerekenleri doğru yöntemlerle ve doğru şekilde yaparak, karşılıklı kazan-kazan anlayışını sürdürerek, hedef odaklı yaklaşımımızla tüm zorluklara göğüs gererek uzun soluklu büyük bir şirket olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz. vivo’nun altın çağının geçmişte değil, gelecekte ve önümüzdeki bu yolculukta atacağımız her adımda olduğuna yürekten inanıyoruz

Benzer Haberler